A koncert apropója az volt, hogy huszonöt éve működik ebben a szerkezetben a zenekar, igaz, sok személyi változással.
Azonnal az ismert slágerekkel indítottak Bergendyék: a Fázom, a Ma lesz a holnap tegnapja, a Te is jársz néha a tilosban megalapozta a hangulatot. Zareczky Miklós énekes és a három lány - Szabó B. Beatrix (Trixi), Csordás Ilonka (Plexi) és Horostyák Veronika - egy kis pihenőt kapott, mert Bergendy István énekelte a Hadd főzzek ma magamnak című slágert. Ezután folytatódott a slágerpárádé: az Iskolatáska, a Szellemvasút, és a Love előadásával.
A zenekar ezután ismét pihent, mert Mericske Zoltán, az együttes korábbi tagja ütősegyüttesével és gyermekkórusával tartott bemutatót, majd Trixi adta elő a New York, New York című világslágert.
Az egyik leghíresebb James Brown-számot, az I Feel Goodot énekelte Bálint István dobos, az együttes egyik legrégebbi tagja, s további külföldi dalok következtek: Louis Prima Buona Sera, Signorinája, majd a Shadows Guitar-boogie-ja és egy John Mayall-blues Felkay Miklós állandósult vendéggitáros jóvoltából, s előadták a Rolling Stones Honky Tonk Womanjénak Elton John-féle változatát is.
Kóstolót kapott a publikum az Én táncolnék veled-sorozatból, s fellépett Janza Kata a Fővárosi Operettszínház tagja, aki éveken át énekelt Bergendyékkel, s mint mondta, bármikor szívesen fellép velük.
Bergendy István elmesélte: olyan dalokat válogattak a koncertre, amelyeket szeretnek a zenekar tagjai függetlenül attól, hogy saját vagy nem saját számról van-e szó. A végére is maradt több Bergendy-örökzöld: a Sajtból van a Hold, a Darabokra törted a szívem és a Léggömb.
A még nem említett zenészek közül Antal Gábor a trombitát, Móré István a pozaunt fújta, Gábor Péter basszusgitározott és Dorogi Ákos játszott a billentyűs hangszereken.
Az akusztika - amint az már megszokott a Művészetek Palotájában - ezúttal is kiváló volt.