A világmissziónak minden évben számos vértanúja van, 2006-ban 17 pap, egy szerzetes, három szerzetesnő és három világi misszionárius lett erőszakos cselekmény áldozata a harmadik világ országaiban - említi a közlemény.
Összesen 85 ezer világi és szerzetes pap, 28 ezer szerzetes, 450 ezer szerzetesnő, valamint egy millió 650 ezer civil hitoktató tevékenykedik szerte a világban - mutatott rá a közlemény.
A katolikusok száma minden kontinensen növekedett, amelynek következtében a világ összlakosságának 17,25 százaléka számít katolikusnak: Afrikában 4,7 millióval, Amerikában 6,8 millióval, Ázsiában hárommillióval, Európában 1,9 millióval lettek többen a katolikusok; ez utóbbi adat azért is figyelemre méltó, mert több év után először növekedett az öreg kontinens katolikusainak a száma - emlékeztetett a közlemény.
A katolikus egyház 1926 óta minden év október harmadik vasárnapján megtartja a világmisszió napját, amikor a magyar templomokban is a missziókért és a hithirdetőkért imádkoznak, és a perselypénzt, ami tavaly 53 millió forint volt, ötmillió forinttal több, mint 2005-ben, az evangelizáció javára fordítják - tudatja a közlemény.
A hittérítés gyakorlása közben egyre több más kontinensről származó (indiai, indonéz, Fülöp-szigeteki, latin-amerikai és afrikai) pap és szerzetes érkezik a hivatásgondokkal küszködő európai országokba, így Magyarországra is missziót teljesíteni, ugyanakkor magyar hitterjesztők is utaznak egzotikus vidékekre, akik közt egy püspök is van - adta hírül a MKPK titkársága.
A világmisszió legfőbb szerve a Népek Evangelizációja Kongregáció, egy-egy ország missziós tevékenységét pedig a Pápai Missziós Művek nemzeti tagozata hangolja össze, amelynek magyarországi vezetője Madassery Sebestyén verbita atya - jegyezte meg a közlemény.