2024. november 25. - Katalin

Létkérdés a reform

Az Európai Tanács teljesítette a kötelező házi feladatot, most a tagállamokon a sor. Tabajdi Csaba, az MSZP EP delegáció vezetője üdvözölte az Európai Unió alapjainak megújítását tartalmazó Reformszerződés tegnap esti lisszaboni elfogadását.
2007. október 19. péntek 17:49 - Hírextra
"Európa végre magához tért az Alkotmányszerződés 2005-ös francia, és holland elutasítása okozta sokkból. A Reformszerződés elfogadása kiemelten fontos eredmény, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy az európai polgárok valódi ügyei helyett újra évekig az uniós struktúrákkal foglalkozzunk."

Magyarország az európai integráció elkötelezett híve. Az MSZP EP delegáció képviselői következetesen kiállnak a szorosabb integráció, a mélyülő európai együttműködés mellett - mondta Tabajdi. Örömteli, hogy ebben egyetértés van a 24 magyar EP képviselő között.

"A Reformszerződés hatalmas lépés az európai integráció útján, amely képessé teheti Európát a XXI. század kihívásaira. A reformszerződés életbe lépésével javul az unió döntéshozatali hatékonysága. Az Európai Parlament, amely az európai állampolgárok demokratikus képviseletének garanciája, elfoglalja méltó helyét az intézmények sorában. Egyenrangú társ-jogalkotóként az Európai Parlamentnek meghatározó befolyása lesz a jövőben olyan területeken is, mint a mezőgazdaság vagy az energiapolitika. Az Alapvető Jogok Chartájának kötelezővé tétele erős védelmet biztosít az európai állampolgárok számára. A nemzeti parlamentek jobb bevonása az európai döntéshozatalba javítja a demokratikus működést."

"A Reformszerződés során sikerült minden magyar célkitűzést érvényesíteni. Jelentős magyar eredmény, hogy a Reformszerződés tartalmazza a kisebbségekhez tartozó személyek védelmét az unió alapértékei között. Az alapszerződésben szereplő hivatkozás jogi alapja lehet egy uniós kisebbségvédelmi politika kialakításához."

A magyar szocialista képviselő szerint most a tagállamokon a sor, hogy még a 2009-es európai parlamenti választások előtt ratifikálják a szerződést. 2004-ben a Magyar Országgyűlés másodikként ratifikálta az Alkotmányszerződést. Bízom benne, hogy a megerősítésre most is az elsők között kerülhet sor, mert Magyarország alapvető érdeke, hogy egy egységes, erős és hatékony uniót teremtsünk, amely képes megállni a helyét a globalizáció világában.


Kiadó: Magyar Szocialista Párt Európai Parlament Delegációja
Forrás: MTI-OS
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását