Az év operettszínésze Kalocsai Zsuzsa, az év musicalszínésze Dolhai Attila lett. A legígéretesebb fiatal tehetségnek járó Marsallbot-díjat Szabó Dávidnak ítélték.
A Magyar Operett Napja 2002 óta október 24-e, Kálmán Imre zeneszerző születésének (egyben Lehár Ferenc halálának) napja. A Budapesti Operettszínház ezen a hétvégén számos programmal (szoboravatással, konferenciával, kiállítással) tiszteleg a 125 éve született komponista emléke előtt.
Kálmán Imre (1882-1953) nevéhez olyan művek kapcsolódnak, mint a Csárdáskirálynő, a Marica grófnő, A cirkuszhercegnő, A montmartre-i ibolya, vagy A bajadér.
A szombati gálaesten a zeneszerző népszerű és kevésbé ismert dallamai egyaránt felcsendültek. A társulat művészei mellett felléptek a bécsi Volksoper, a prágai Karlín Színház és a szentpétervári Zenés Komédia Színház neves énekesei is, továbbá bemutatkoztak és dirigáltak a nemzetközi karmesterverseny nyertesei.
Az idei életműdíjas, Lehoczky Zsuzsa 1936. július 18-án született Szegeden. 1949-ben Szegedre szerződött táncosnőnek. 1956-tól a kaposvári Csiky Gergely Színház, 1957-től a Nemzeti Színház színésze volt, 1962 óta a Fővárosi Operettszínház tagja.
Emlékezetes alakítást nyújtott a Csárdáskirálynő, a Maya, a My Fair Lady, az Őrült nők ketrece című darabban, valamint A cigánybáró, a Különös vadászat, a Boccaccio, a Helló, doki, és a Hóesés a Vízivárosban című tévéjátékban.
Lehoczky Zsuzsa az operett- és musical-irodalom szubrettszerepeinek kiváló megformálásáért, több évtizedes művészpályafutása elismeréseként 2004-ben kapott Kossuth-díjat.