Az archeológiai "szenzációt" azonnal felkapta a The Sun című londoni bulvárlap. A szakértő arra gyanakszik, hogy a sírrablást, amelynek során a fáraó egyik értékes nyakéke is eltűnt, a második világháború idején történt, amikor még nem őrizték annyira Tutanhamon sírját. Egy másik elmélet szerint a rablást az Észak-Afrikában harcoló brit katonák követték el.
Az ANSA olasz hírügynökség érdeklődésére Havasz, az egyiptomi régészeti kincsek főtanácsának igazgatója feltette a kérdést: "Mit kezdett volna a rabló a fáraó péniszével? Eladta volna? Hogyan bizonyította volna be, hogy Tutanhamoné?" Havasz elődje, Abdel Halim Nureddin szerint Ikram egyszerűen csak olcsó hírnévre próbál szert tenni. Az egyiptomi főrégész szerint két éve, amikor felnyitották a szarkofágot, a fenséges pénisz valóban a homokba esett, de azt rögtön felszedték és visszatették a helyére.
Az eset annál is inkább feltűnést keltett, mert novemberben állítják ki először Luxorban, a Királyok völgyében Tutanhamon múmiáját. Maradványait vászonlepedőbe burkolják és egy üvegszarkofágba helyezik el. Ez utóbbit olyan berendezésekkel látják el, amelyek vigyáznak, hogy a múmiát se levegő, se nedvesség ne károsítsa.
Tutanhamon Kr.e. 1333-1323 között uralkodott. Tízévesen lett fáraó és 19 évesen halt meg. Sírja, amelyet egyiptomi régészek első ízben akarnak restaurálni azóta, hogy 1922-ben Howard Carter brit régész felfedezte, több mint 1,2 tonnányi aranykincset tartalmazott.