A 2006-ban elhunyt író halála után napvilágot látott Faludy fehéren-feketén című kötet folytatásaként megjelentetett műben a fiatalokat is érdeklő témák kaptak helyet - mondta a szerző szerdán az MTI-nek.
Faludy-Kovács Fanny megjegyezte: a beszélgetések 2000 és 2006 között hangzottak el, voltak, amelyeket rögzítettek és voltak olyan gondolatok, amelyeket Faludy György jegyzett le.
"A kötetből kiderül, hogy hogyan állt a világhoz és a világ hogyan állt őhozzá" - tette hozzá a párbeszéd formájában megírt műről Faludy-Kovács Fanny, példaként említve azt a részt, amelyben Faludy arról beszél, miért vett részt Prohászka Ottokár keresztényszocialista egyházi író szobrának 1947-es ledöntésében.
Az újabb kötet gondolatát az adta, hogy továbbra is sok ember igényli, illetve hiányolja Faludy György varázslatos személyiségét, gondolatait, beszédmódját - mutatott rá az özvegy, megjegyezve, hogy az író élete példa lehet a fiatalok előtt, ajánlásai irányadóak minden téren.
A riportkötetnek lehet még újabb folytatása - jelezte Faludy-Kovács Fanny, utalva arra, hogy további tartalmas beszélgetéseket is őriz.
Az Alexandra Kiadó gondozásában megjelent, mintegy 180 oldalas kötetben 12 fejezetbe tagolva olvashatók a 96 évesen elhunyt "legendás vagabond" beszélgetései.
"A személyes tér, a belső világ, a baráti és szerelmi kapcsolatok részleteikben rajzolódnak ki, a közélettel kapcsolatos gondolatok pedig nagyrészt elvi síkon tárulnak fel. A beszélgetések így valami merőben újat hoznak: Faludy egy eddig kevésbé ismert arcát mutatják meg szeretett közönségének" - olvasható a kötet ajánlójában.