Medgyesi Konstantin, az intézmény sajtóreferense elmondta, azért hívták meg az ősi japán kultúrát bemutató tárlat kísérőprogramjára Badár Sándort, mert a színész 1987-ben hosszabb időt töltött a szigetországban.
Badár Sándor és cimborája, Horváth János 1987-ben határozta el, hogy útnak indul Szentesről Japánba. Amint a későbbiekben fogalmaztak, ők így élték meg a saját "kalandozásuk korát." Részt vettek egy bentlakásos karatetáborban, a szentesi művelődési házban látott Bruce Lee-filmek hatására ugyanis az utazás egyik fő célja az volt, hogy jártasságot szerezzenek a keleti harcművészetben. A színész szavai szerint a karatés tábor egy idegenlégiós laktanya és egy zen kolostor keveréke volt, ahol napi rendszerességgel kapott "rettentő méretű" verést a kalandvágyó két magyar.
A két vállalkozó szellemű szentesi bejárta a messzi országot, még autóstoppal is próbálkoztak, sikertelenül. Japánban nincs hagyománya a stopolásnak: "annyira nem ismerik a japánok az autóstopolás technikáját, hogy azt hitték, mi csak úgy integetünk meg jókedvűek vagyunk" - emlékezett vissza a színész.
Az est hallgatói megismerhetik Badár Sándor történeteit Japánról és a Távol-Kelet misztikus kultúrájáról, szokásairól, s főzőtudományát is bemutatja. A humorista a show részeként egy gyorskészítésű rament (szójával ízesített sűrű, tésztás húslevest) dob majd össze, melyet a bátrak meg is kóstolhatnak.