A cannes-i filmfesztivál zsűrijének különdíját elnyert Persepolis megindító történet egy, az Iszlám Forradalom alatt felnövekvő fiatal, iráni lányról - összegezte Köllő Killa sajtóreferens.
Tájékoztatása szerint a filmben a koraérett és szókimondó, kilencéves Marjane szemüvegén át nézzük, miként veszítik el reményüket az emberek a fundamentalisták hatalomra kerülésével, akik arcuk eltakarására kényszerítik a nőket és ezreket börtönöznek be.
Az okos és vakmerő Marjane túljár a „társadalom-felügyelők" eszén és felfedezi magának a punkokat, az ABBA-t és az Iron Maident. Amikor azonban nagybátyját értelmetlenül kivégzik és bombák záporoznak Teheránra az Irak elleni háborúban, az iráni létet átjáró félelem tapinthatóvá válik.
A négynapos Anilogue fesztivált az Uránia Nemzeti Filmszínházban és a Toldi moziban tartják. A rendezvényen számos, egész estés animációs film magyarországi premierjével, korábban nem látott filmelőzetesekkel, animációs műhelymunkával, díszvendégekkel, európai versenyprogrammal, világpanorámával, a már ismert Animált Éjszakával, koncertekkel és kiállításokkal várják a közönséget.
Az elmúlt években az Anilogue (AniFest néven) sok országos és világpremier helyszíne volt: itt indult többek között a Nyócker!, Satoshi Kon Paprika című animéje, Mamoru Hosoda Az idő fölött járó lány című filmje, és Christian Volckman Renaissance című munkája.
A 2003 óta AniFestként megrendezett fesztivál nevét az idén változtatták Anilogue-ra. Köllő Killa korábbi tájékoztatása szerint a döntés oka az volt, hogy AniFest néven több animációs
filmfesztivál is van a világon, egy pedig egészen közel, Csehországban.