A zárónapon tartott sajtótájékoztatón Szili Katalin, a rendezvény házigazdája hangsúlyozta: a parlamenti elnökök üdvözölték a schengeni csatlakozásról szóló döntést, mert ez a hatályba lépés után Csehországban, Szlovákiában, Lengyelországban Szlovéniában és Magyarországon jóval többet jelent, mint az unión belüli utazás megkönnyítését.
Schengen az európai politikai közösség tagjai közti bizalomról is szól, a rendszerhez csatlakozó országok polgárai igazából most érzik meg, milyen európai polgárnak lenni - fogalmazott a magyar házelnök.
Szili Katalin beszámolt arról: a konferencia résztvevői megállapodtak abban, hogy a hat ország nemzeti parlamentje jövőre elfogadja az unió reformszerződését elősegítve, hogy az az európai parlamenti választások előtt hatályba léphessen. Mint mondta, minden résztvevő szükségesnek tartja, hogy a polgárok a lehető legszélesebb körben megismerhessék a reformszerződés tartalmát, és megértsék, e nélkül Európa nem lehet erős és befolyásos.
A magyar házelnök tájékoztatása szerint a Regionális Partnerség országai a jövőben szeretnék összehangoltan és közösen megjeleníteni érdekeiket az Európai Unióban. A lehetséges területek között említette az idegenforgalmat, az oktatást, és a környezetvédelmet.
A konferencián a házelnökök közös nyilatkozatot is elfogadtak a megtárgyalt témákról.
A Regionális Partnerség tagja Magyarország, Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Ausztria és Szlovénia. A lengyel házelnököt belpolitikai elfoglaltsága miatt az ország nagykövete képviselte a konferencián.