Egy rhesus majomból klónoztak embriót amerikai tudósok - jelentette szerdán az AFP hírügynökség, a Nature című folyóiratra hivatkozva. Ez az első eset, hogy a kutatók egy főemlősből klónoztak sikeresen utódot. A szakemberek szerint ez jelentős lépés lehet
2007. november 14. szerda 15:01 - Hírextra
Az első klónozott élőlény 1996-ban jött a világra: Dolly, a bárány. Később egereket, disznókat, macskákat, teheneket és kutyákat hoztak létre ilyen genetikai eljárással.
Az emlősök klónozását sokan ellenzik. Attól félnek, hogy megnyílik az út az emberek másolása előtt. A tudósok ugyanakkor azt mondják: különbséget kell tenni a reproduktív és a terápiás klónozás között. Előbbi esetében egy gyermek jönne a világra, utóbbinál pedig csak a különböző betegségek gyógyításához szükséges sejtek, szövetek. Ez azért lenne fontos, mert akkor megoldható lenne a transzplantáció kérdése is. Az átültetetett szerveket ugyanis a beteg szervezete gyakran kilöki magából. Ha pedig a páciens saját DNS-vel sikerül új szervet létrehozni, akkor a szervezete gond nélkül képes befogadni az új szervet.