Az 1999-ben New Yorkban alakult csapat az egyik legkülöncebb, ugyanakkor az egyik leginkább figyelemre méltó társulat a kortárs zenében. Az együttes nem először találkozik a magyar közönséggel, hiszen nagy sikert aratott már a Sziget Fesztivál Nagyszínpadán is.
A Gogol Bordello minden egyes fellépése hatalmas show, a zenéje a cigányzene, a punk és a brechti kabaré ötvözete. A zenekar vezetője, Eugene Hütz énekes 1986-ban a a csernobili atomerőmű-katasztrófát követően került Legyelországon, Magyarországon, Ausztrián és Olaszországon át az Egyesült Államokba, New Yorkba, ahol végül a zenekar megalakult.
Hütz orosz, ukrán és egyéb kelet-európai emigráns zenészekkel, valamint helyi muzsikusokkal alakította meg az együttesét, amely kezdetben orosz roma esküvői muzsikát játszott. Néhány tagcsere után - két izraeli muzsikus került a tagok közé - a banda a New York-i underground hatására alakította ki sajátos és sokszínű stílusát.
A sokszínű stílust nagyon sokféle hangszerrel "támogatja meg" az együttes : billentyűs, különféle fúvós hangszerek, továbbá hegedű is megszólal egy-egy koncerten.
A zenekar debütáló albuma, a Voi-La Intruder 2002-ben jelent meg, producere a Nick Cave és a The Bad Seeds dobosa, Jim Sclavunos volt. Ezután összesen nyolc albumot, köztük négy stúdióalbumot dobtak piacra, a legutóbbi címe Super Taranta volt. Megjelentek kislemezeik és válogatásaik is.
A július 7-i Live Earth koncerten a Gogol Bordellót a londoni Wembley Stadion záró-attrakciójaként Madonna hívta a színpadra. Az orosz és ukrán motívumok fergeteges sikert arattak. A Gogol Bordello jövőre a tervek szerint "szerepet kap" a Madonna által rendezendő rövidfilmben