A versenyt a kis baltikumi ország kilencvenedik születésnapján újra megrendezik.
Lukas felkérte a kollegákat az egész világon, hogy tegyék közzé a felhívást az iskolákban, a tanulók pedig gyűjtsenek legfeljebb hétszavas mondatokat és készítsenek róluk hangfelvételt. A nagy nyelvversenyt jövőre, február 24-én tartják.
Kilencven éve, 1918-ban ezen a napon hirdette ki Észtország a függetlenséget Oroszországtól. A második világháborúban aztán a szovjetek megszállták, és független, szabad állam csak 1991 augusztusában lett újra, amikor a Szovjetunió már erősen düledezett.
Észtország 2004 május 1-jén csatlakozott az Európai Unióhoz, azóta az észt hivatalos uniós nyelv. 1,1 millióan beszélik, a finnugor nyelvcsaládba tartozik. Az anyanyelvi beszélők közül 950 ezren Észtországban élnek, a többiek szétszóródva a világon, elsősorban Finnországban, Oroszországban, Svédországban, Németországban és Ausztráliában.
A 19. századtól fogva a szinte állandóan idegen uralom alatt élő észtek számára a nyelvápolás, a nyelv megtartása volt a legfontosabb az etnikai identitástudat megőrzésében.