A politikus szerint a HospInvest már eddig is jelentős pozíciókat szerzett, és "rendkívül tisztességtelen" privatizáció eredményeként megszerezte a kiskunhalasi, a hatvani, a gyöngyösi és a kazincbarcikai kórházat, de "kivetette a hálóját" az egri és a miskolci kórházra, és Váccal is tárgyal, vagyis az egész észak-magyarországi régióra kiterjesztené hatalmát.
Kockázatos, hogy egy olyan gazdasági csoport, amely rendszeres tisztességtelen piaci magatartást tanúsít, ilyen gazdasági előnyökre tegyen szert, és "ilyen mértékben lenyúlja az egészségügyi piac jelentős részét" - fogalmazott Pesti Imre, aki szerint azt is tudni lehet, hogy a vállalkozáshoz kötődő egyik cégcsoport biztosítóként akar majd működni, ami még inkább monopolhelyzetet eredményez.
A fideszes politikus ezért arra kérte fel a kormánypártokat, hogy választási ígéretüknek és a képviselői esküjüknek megfelelően a köz javát szolgálják, és ne pártokhoz köthető gazdasági csoportok érdekeit képviseljék, ne adjanak háttértámaszt olyan üzleti vállalkozásoknak, amelyek rendszeresen megsértik a közbeszerzési törvényt és szerződést szegnek.
Mint mondta, a HospInvest például Kiskunhalason szerződésben vállalta, hogy saját tőkéből végez el fejlesztéseket, azonban mégsem tett be saját tőkét, hanem a kórház működési finanszírozására vett fel hitelt, és a dolgozók elbocsátásából felszabaduló összegből fizeti a kölcsönöket. Hozzátette: az Állami Számvevőszék megállapította, hogy a szocialista vezetésű önkormányzat nem járt el eléggé körültekintően.
Szerinte Hatvanban és Gyöngyösön szintén tisztességtelen körülmények között történt a privatizáció, és mindkét esetben a közbeszerzési döntőbizottság is elmarasztalta az önkormányzatot.
Hangsúlyozta: ezek a példák azt bizonyítják, hogy sehol sem szolgálja a köz javát, ha politikai támogatást élvező vállalatok megjelennek.
Pesti Imre a vizitdíjat és a kórházi napidíjat megszüntető szocialista módosító indítványra vonatkozó kérdésre azt mondta: ez az indítvány azt jelzi, hogy a Gyurcsány-féle reformprogram az MSZP-n belül is megbukott. Megerősítette, hogy a Fidesz támogatni fogja a javaslatot, de mint mondta - azt nem lehet tudni, hogy eljut-e a végszavazásig az indítvány.
Az egészségbiztosítási törvényhez benyújtott több szocialista módosító indítványról Pesti Imre azt mondta: önmagában is mulatságos, hogy a kormány álláspontját képviselő törvényjavaslathoz a szocialisták 230 módosító indítványt nyújtottak be, ezzel gyakorlatilag egy teljesen új törvényt terjesztettek elő.
Hozzátette: még nem ismerik a módosítókat, ezek a jövő héten kerülnek az egészségügyi bizottság elé.
Pesti Imre, a vele szemben folyamatban lévő APEH-vizsgálatról azt mondta: akkor nyilatkozik, ha az befejeződött.