"A maszkodról ismerlek fel" címmel november 28-án, szerdán Karen Blixenről beszélget Tönkő Vera, a Park Kiadó szerkesztője Kertész Judit műfordítóval és könyvkiadóval. Az író műveiből Kováts Adél olvas fel részleteket, majd a szerző életéről készült dokumentumfilmből kaphatnak ízelítőt az érdeklődők.
Mint az összegzésben olvasható, Karen Blixen extravagáns alakját és életét a Távol Afrikától című filmből ismerte meg a világ. Cseppet sem kevésbé izgalmas írói pályája a filmben ábrázolt sorscsapások, a kávéfarm csődje és szerelme halála után kezdődött csak el. Egyedülálló életműve a dán bárónőt mára a világirodalom klasszikusává avatta. Hívei közé olyan hírességek is tartoztak mint Arthur Miller, Orson Welles és Hemingway, aki a Nobel-díj átvételekor azt nyilatkozta, hogy Karen Blixen jobban megérdemelte volna az elismerést, mint ő.
A Hét fantasztikus történet Karen Blixen fő műve, legutóbbi kiadásának borítótervét nem más, mint a dán királynő készítette. Afrikából hazatérve, otthona csendjében az író azokat az egzotikus meséket írta le, amelyekkel kenyai farmján szórakoztatta a hozzá betérő vendégeket, elsősorban szerelmét, Denys Finch Hattont. Afrika hálából ma is őrzi emlékét: egykori kávéfarmja területét Kenyában Karenföldnek nevezték el.
A Dánvázió programsorozatának keretében vasárnap, november 25-én komolyzenei koncertet rendeznek a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban, ahol Carl Nielsen F-dúr vonósnégyese hangzik el, a Green Apple vonósnégyes előadásában. Hallhatja továbbá a közönség Knut Nystedt, Terje Aarset, Christian Mondrup, Oluf Ring, valamint Kodály Zoltán, Bárdos Lajos és Karai József műveit is, a Budapesti Bartók Kórus tolmácsolásában.