Pesti Imre felhívta a figyelmet arra, hogy Ungár Klára, aki tagja az SZDSZ országos tanácsának, nem egészségügyi szakember, hanem korábban a VII. kerületi önkormányzatban a vagyonkezelési bizottságban, a parlamentben pedig a privatizációs bizottságban tevékenykedett.
Ebből is látszik, hogy az SZDSZ olyan gazdasági szakembert ültetett erre a helyre, aki a szabad demokraták politikai és gazdasági érdekeit fogja képviselni. Egyértelműnek látszik, hogy a szabad demokraták már akkor biztosítani akarják maguknak az egészségügyben a privatizációt, mikor a parlament még meg sem szavazta a biztosítási rendszer átalakításáról szóló törvényt - fogalmazott a fideszes politikus. Hozzátette: a kinevezés azt is jelenti, hogy nem számít a szakmai tudás és nem számítanak a betegek érdekei sem.
Egészségügyi Minisztérium hétfőn jelentette be, hogy Ungár Klára lett az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főigazgató-helyettese.
A határozatlan időre szóló megbízatást pályázat útján nyerte el Ungár Klára, a posztot november 26-tól tölti be - közölte a minisztérium sajtóirodája.
Kérdésre válaszolva Pesti Imre azt mondta: nem sok lehetőségük van azon kívül, hogy a sajtóban tiltakoznak a kinevezés ellen. Mint mondta, bíznak abban, hogy a kormánypárti képviselők többsége elutasítja a több-biztosítós rendszer bevezetését, amellyel szemben óriási a társadalmi ellenállás.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a Világbank egyik szakértője szerint a biztosítási rendszer átalakítása több pénzbe fog kerülni, minőségi romlással jár és nem szolgálja a betegek érdekeit.
Ungár Klára 1958-ban született Budapesten, és közgazdász diplomával rendelkezik. 1988 októberében csatlakozott a a Fiatal Demokraták Szövetségéhez (Fidesz), 1989 őszén a Budapest I. kerületi Fidesz-csoport alapító tagja. 1990-től a Fidesz országgyűlési képviselője, majd a párt budapesti főpolgármester-jelöltje. 1993 novemberében Fodor Gáborral és Molnár Péterrel együtt lemondott parlamenti mandátumáról és kilépett a Fideszből.
1994-től 1998-ig az SZDSZ országgyűlési képviselője, 1996-tól 1998-ig az SZDSZ Országos Tanácsának tagja volt. 1999-től 2000-ig a liberális párt ügyvivője, majd 2003 és 2005 között ismét az SZDSZ ügyvivője volt.
1994-1996-ig az Első Önkéntes Nyugdíjpénztár Ügyvezető igazgatója, 2002-től 2003-ig az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. (ÁPV Rt.) felügyelő bizottságának tagja, és 2002-2003-ban a Nemzeti Autópálya (NA) Rt. igazgatóságának tagja, a Kopint-Datorg tudományos munkatársa.