A rádió Krónika című hírműsorában a koalíciós egyeztetésért felelős SZDSZ-es államtitkár azt mondta: fel sem merült, hogy a törvényjavaslatot visszavonják, vagy esetleg elhalasszák a szavazást róla.
"Minden nyitott kérdést sikerült az én értékelésem szerint megnyugtatóan rendeznünk, ezeket azonban nyilván még a két frakciónak is meg kell tárgyalnia" - fogalmazott.
Arra a kérdésre, hogy a feszültséget okozó kérdésekben sikerült-e előrelépni, közölte: "én úgy látom, hogy feltétlenül".
A megbeszélésen jelen volt a kormányfő is, erősítette meg Horn Gábor a rádiónak.
Kökény Mihány (MSZP) a hírműsornak annyit mondott: ő is úgy értékeli, hogy gyakorlatilag mindenben sikerült kompromisszumot kötni.
A részletekről senki nem kívánt nyilatkozni, de a Krónika értesülései szerint megállapodtak arról hogy az üzleti biztosítók és más befektetők mekkora befolyást szerezhetnek az új pénztárak irányításában.
A tervek szerint ugyanis jövő januárban 22 egészségbiztosítási pénztárat hoz létre az állam, és ezek kisebbségi tulajdonrészét vásárolhatják meg a magánbefektetők.
Korábban az SZDSZ nagyobb, az MSZP kisebb beleszólást engedett volna a befektetőknek, a mostani megállapodás szerint a pénztárak igazgatóságának, felügyelő bizottságának és a közgyűlésnek a vezetőit is az állam nevezheti ki, viszont a kisebbségi tulajdonos adhatja a napi ügyeket intéző cégvezetőt.
A kompromisszumos javaslatokat hétfőn ismerheti meg a két frakció.
Az MSZP-s Szanyi Tibor a Krónikának azt mondta: "van valami fény az alagút végén (...) nyilvánvalóan még jó pár kérdés nyitott".