Az érdeklődők számára szombattól megtekinthető tárlaton a tragikus sorsú Ámos Imre (1907-1944) mintegy 150 alkotása tekinthető meg.
tájékoztatás szerint a február 17-ig tartó kiállításon a művész több olyan grafikai munkáját is bemutatják, amelyeket korábban még soha nem tártak a nagyközönség elé.
A tárlat egyik érdekessége, hogy a látogatók meghallgathatják a költőként szintén jelentős életművet hátrahagyó Ámos Imre verseit is. A felvételeken a költemények Jordán Tamás Kossuth-díjas színművész előadásában hallhatók.
Ámos Imre kezdetben a posztimpresszionizmus képviselőjeként Rippl Rónai József, Berény Róbert és a Nabis-csoport hatott rá, az 1930-as évek közepétől Chagall hatására az álomszerű, asszociatív megjelenítés jellemzi. A második világháború alatt megrázó látomásokban számolt be tragikus élményeiről.
A festőművész 1940-től 1944-ig kisebb megszakításokkal munkaszolgálatos volt a Délvidéken, majd a keleti harctéren. 1944 nyarán Németországba hurcolták, feltehetően az ohrdrufi táborban halt meg.