A nagy érdeklődés és szakmai siker nyomán a program kibővítve folytatódik. Jövőre a vállalkozói kutatásfejlesztésben, a nemzetközi hálózatokban és az egyetemi képzésben működő kutatókra is kiterjesztik a szervezők a kezdeményezést.
A hazai kutatásfejlesztésben első alkalommal 2007 szeptemberében indult ilyen képzés. Sajátossága, hogy a kutatók szempontjából közvetíti a kommunikációs ismereteket és készségeket.
A képzés az MTA 2007 májusi közgyűlésének döntése alapján indult, tematikáját Fábri György kommunikációs igazgató vezetésével az Akadémiai Tudománykommunikációs Kutatási és Fejlesztési Központ dolgozta ki.
A tanfolyamon az általános kommunikációs és menedzsmentismeretek után a két szakággal részletesebben is megismerkedhettek a résztvevők, majd gyakorlati tapasztalatokat is szerezhettek.
A távoktatásos (e-learning) formákat alkalmazó képzés előadói között volt többek között Nyíri Lajos és Balogh Tamás innovációs szakértő, Terestyéni Tamás médiakutató, Gózon Ákos és Torda Júlia újságíró, Rényi András esztéta, Szamkó Józsefné és Mosoniné Fried Judit az MTA vezető munkatársa, Zétényi Tamás és Dibusz Éva PR szakember, Oberfrank Ferenc orvoskutató.