Pécsett az iskolák több mint felében sztrájkolnak - tájékoztatta az MTI-t Nagy Erzsébet, a PDSZ Országos Választmányának tagja, városi ügyvivő. Hozzátette: pontos adatok még nem állnak rendelkezésre arról, hogy mennyien nem vették fel a munkát.
Szólt arról is, hogy a munkabeszüntetés mértéke eltérő lesz, van ahol mindenki, máshol csak néhányan nem tartják meg az óráikat.
Komárom-Esztergom megyében egyedül Tatán kezdődött sztrájk két oktatási intézményben. A tanítás reggel nyolctól tíz óráig szünetel, mindkét iskolában megoldották a gyermekfelügyeletet - mondták el az MTI-nek az intézményekben.
Az MTI információi szerint Komárom-Esztergom megyében a két tatai iskolán kívül Esztergomban, Tatabányán, Kömlődön és Komáromban egy-egy intézmény csatlakozott a munkabeszüntetéshez.
Borsod-Abaúj-Zemplénben van olyan iskola, ahol az első, és van olyan, ahol az utolsó két órában sztrájkolnak a pedagógusok, de akad olyan oktatási intézmény is, például Tiszacsermelyen, ahol egész napos sztrájkot tartanak - mondta az MTI-nek Szendrei Zoltán, a PDSZ területi ügyvivője.
Tájékoztatása szerint sztrájkolnak a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban, a szintén miskolci Kós Károly Építőipari Szakközépiskolában, a kazincbarcikai Jókai Mór Szakközépiskolában, illetve a szintén barcikai központi általános iskolaként ismert intézményben, amely három iskola összevonásából áll.
Békés megye több oktatási intézményében is sztrájkolnak a Liga felhívásához csatlakozott pedagógusok. A dobozi általános iskolába hétfőn reggel nem érkezett diák, a tanári kar ugyanis időben jelezte az egész napos munkabeszűntetést - tájékoztatta az MTI-t Kiss János, dobozi pedagógus, a PDSZ országos választmányának tagja.
Szabó Endréné igazgató közlése szerint, ugyancsak szünetel az oktatás a békési Református Gimnáziumban, ahol a tanárok túlnyomó része csatlakozott a sztrájkhoz.
A dolgozók közel 10 százaléka nem vette fel a munkát a szeghalmi Péter András Gimnáziumban, ahol a többi pedagógus a nap folyamán biztosítja a helyettesítéseket - mondta Magyar István igazgató.