Kóka János azt hangsúlyozta, hogy a törvény elfogadásával megmarad a nemzeti kockázatközösség, de emellett az emberek megkapják a választás jogát is.
Horváth Ágnes jelentős napnak nevezte a hétfőit, mert véleménye szerint egy olyan változást tudnak elindítani az egészségügyben, "amely csak ad, nem vesz el semmit az emberektől."
Az egészségügyi miniszter hozzátette: bízik benne, hogy az elkövetkezendő hetekben valódi alkalmuk és lehetőségük lesz rá, hogy elmagyarázzák a rendszer működését, és a politikai viták helyét átveszik majd a magyarázó viták.
Kóka János újságírói kérdésre úgy nyilatkozott a törvényről, hogy olyan kompromisszum született, amely a liberálisok javaslatából indult ki. A pártelnök szerint ahhoz, hogy törvényt hozhassanak, meg kellett állapodniuk koalíciós partnerükkel. Megjegyezte, hogy nemcsak vállalható, de várhatóan a korábbinál sokkal jobb minőségű egészségügyi szolgáltatást hozó törvény született.
Arra a kérdésre, hogy több-biztosítós lesz-e a rendszer Kóka János azt felelte, hogy ez az a rendszer, amely több biztosítási pénztárral a betegek érdekeit szolgálja.
Eörsi Mátyás távollétét a pártelnök azzal indokolta, hogy az SZDSZ volt frakcióvezetője előre jelezte, Strasbourgban az Európa Tanács liberális frakciójának ülésén vesz részt hétfőn.
Kóka János cáfolta azt a sajtóinformációt, hogy szocialista kormánybiztos felügyeli majd az egészségügyi reform végrehajtását. Elmondása szerint azt a szabad demokrata egészségügyi tárca és szakemberek felügyelik majd. Annyit tett hozzá, hogy ahogy a reform elékészítésének szakaszában, úgy most is bevonják majd a társminisztériumokat, például a pénzügyi, az igazságügyi tárcát, de az irányítás továbbra is az Egészségügyi Minisztériumnál marad.