A nagy ukrajnai éhínség 75. évfordulója alkalmából rendezett tárlat december 7. óta látható a múzeumban. A kiállításról szóló ismertető szerint Valerij Franchuk munkái az ukrajnai éhínség során meghalt hétmillió áldozatnak, köztük hárommillió gyermeknek állít emléket.
Ukrajnában, amely a múlt században a Szovjetunió egyik legfőbb gabonatermelő területe volt, három ízben pusztított éhínség. Az első csapás 1921-1922-ben, a második 1932-1933-ban, a harmadik 1946-1947-ben következett be.
A legpusztítóbb a 75 évvel ezelőtti volt, amelyet a szovjet hatóságok idéztek elő azzal, hogy a vetőmag, a búza, a liszt, a zöldség és a lábasjószág beszolgáltatására kötelezték a parasztokat. A kijevi törvényhozás 2003-ban határozatban ismerte el, hogy az 1932-33-as éhínség népirtás volt.
A magyar Országgyűlés 2003. november 24-én fogadott el a nagy ukrajnai éhínségnek emléket állító határozatot, amelyben a magyar nép szolidaritását és együttérzését fejezte ki a szovjet sztálini rendszer által mesterségesen előidézett éhínség mintegy hétmillió áldozatának hozzátartozói, leszármazottai, valamint a túlélői iránt.
Valerij Franchuk festményei a Terror Háza Múzeum harmadik emeleti kiállítótermében tekinthetők meg január 31-ig.