Hozzátette: a tagállamok tapasztalatai alapján a megfelelő felkészülés érdekében ezeknek az embereknek a kiválasztásához már két-három évvel az elnökség előtt indokolt hozzálátni.
A kormány tisztában van azzal, hogy az óriási lehetőséget jelentő feladat egyben komoly felelősség is, ezért nagy hangsúlyt fektet a felkészülésre - jelentette ki.
Budai Bernadett hangsúlyozta: a kormány fontosnak tartja, hogy az elnökség összetett, szerteágazó és megfelelő szaktudást igénylő feladatainak ellátása elsődlegesen azokra a köztisztviselőkre épüljön, akik Magyarország uniós csatlakozása óta bizonyították magas színvonalú szaktudásukat és jelentős tapasztalatra tettek szert. Kiemelte: a kormány célja, hogy a kialakítandó rendszer csak és kizárólag szakmai szempontokon alapuljon.
Budai Bernadett emlékeztetett arra, az uniós elnökségre való felkészülés minden tagállamban a kormányzat felelőssége, a kabinet ugyanakkor fontosnak tartja, hogy az előkészületekről a parlamenti pártokkal az Országgyűlés fórumain egyeztessen. Mint mondta, több ilyen egyeztetés is volt már, és az ott elhangzottak számos eleme be is került a felkészülési koncepcióba.