Az idén 50 éves kiadó folytatja szerzői sorozatait, amelyeken belül többek között William Golding, Mihail Bulgakov, Milan Kundera és Umberto Eco nagy sikerű regényei látnak újra napvilágot.
A Bulgakov-életműsorozatnak a negyedik eleme kerül a polcokra: a Színházi regény Bulgakov Művész Színház-beli segédrendezőként eltöltött éveit dolgozta fel, míg az 1932-ben írt Moliére úr élete a francia drámaíró olvasmányos életrajzát tárja az olvasó elé.
A Nobel-díjas William Golding öregkori tengeri trilógiáját is újra kiadja az Európa. Az angol író Beavatás című könyvét, a trilógia első részét, a legutóbb 1983-ban jelentették meg.
Új kötetekkel bővül azonban a Stefan Zweig, Truman Capote és Csingiz Ajtmatov műveit bemutató széria. A világhírű kirgiz író, Csingiz Ajtmatov tízéves szünet után jelentkezett új művel: luxemburgi és brüsszeli nagykövetként eltöltött ideje után Amikor leomlanak a hegyek címmel írt a kirgiz fővárosban és a körülötte magasodó hegyekben játszódó párhuzamos történetet a féltékenységről.
Mario Frank német történész a Harmadik Birodalom végnapjait idézi meg Halál a Führer-bunkerben című könyvében. A csaknem ötszáz oldalas kötetben a mély kutatómunkán alapuló történet az 1945. április 20. és május 1. közötti időszak részleteit eleveníti fel.
Az Ulysses írójának, James Joyce-nak gyermekkori élményekből táplálkozó novellagyűjteménye is új kiadást ér meg. A Dublini emlékek című kötet Gergely Ágnes Kossuth-díjas költő és műfordító, valamint Papp Zoltán fordításában, javított változatban lát napvilágot.
Stephen King talán legszemélyesebb műveként aposztrofálja az Európa Könyvkiadó a Lisey története című művet. Az amerikai szerző borzongató könyve az alkotás gyötrelmeiről, az őrület kísértéséről és a szerelem nyelvéről szól.
A 12 kötetesre tervezett Kosztolányi-sorozatban jelenik meg újra az Édes Anna című mű, míg Móricz Zsigmondtól a Pillangó kerül új nyomtatásban a boltokba.
Először olvasható magyarul Vladimir Nabokov 1962-ben írt regénye, a Gyér világ. A XX. század legnagyobb művészregényének tartott kötet egyes kutatók szerint Nabokov legtökéletesebb műve.
A Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválra időzíti a kiadó Viktor Pelevin Empire V című, vámpírokról szóló alkotását, valamint Ingo Schultze Új életek című kötetét. Az 1962-es születésű német alkotó hét év alatt megírt, több mint ezer oldalas levélregényét az újraegyesítés nagyművének tartják.
Szintén a Kína díszvendégségével zajló áprilisi könyves seregszemlére jelenik meg a kínai költészet három nagyjának verseit magában foglaló kötet. A 700-as években élt Li-Taj Po, Tu Fu és Po Csü-Ji verseit mások mellett Weöres Sándor fordította. A könyvfesztivál újdonsága lesz még az orosz sakknagymester, Garri Kaszparov kötete, a Hogyan utánozza az élet a sakkot című írás.
Az Ünnepi Könyvhétre lát napvilágot két Kossuth-díjas alkotó, Gergely Ágnes és Lator László egy-egy különleges kötete, valamint John Lukacs, Amerikában élő magyar történész írása. Gergely Ágnes Tigrisláz című munkájában műfordítói tapasztalatát gyűjti össze, míg Lator Lászlótól A megmaradt világ című önéletírást adja közre az Európa Könyvkiadó, Tandori Dezső pedig szintén műfordítói munkájáról vall a Virginia Woolf fordítója voltam alcímű életmű- és stíluselemzésében.
A jövő évben emellett még számos könyvet gondoz a kiadó, így Agatha Christie-köteteket, egy J.R.R Tolkien-újdonságot, Szabó Magda könyveinek újabb kiadásait, valamint ismert és kevésbé ismert alkotók munkáit.