Januárban az egyetem képzőhelyei - Sopron, Győr, Mosonmagyaróvár, Székesfehérvár és Szombathely - mellett Tatán, Zalaegerszegen és Nagykanizsán is road-show keretében ismerkedhetnek az intézmény által nyújtott képzési lehetőségekkel a fiatalok - mondta el Márkus Béla.
Tájékoztatása szerint a székesfehérvári Geoinformatikai Karon a földmérő, földrendező és igazgatásszervező alapszakon - ez utóbbinál az országban egyedülálló ingatlan-nyilvántartó szakirányban - képezhetik magukat a hallgatók.
A "bolognai piramis" középső részeként birtokrendező mérnök mesterszak, valamint geoinformatikai mesterszak indítását tervezi a kar.
A birtokrendező mesterszak alapító dokumentumait már elfogadta az akkreditációs bizottság, s így várhatóan a következő tanévben a képzés is megkezdődik, a geoinformatikai mesterszakkal kapcsolatban még várják a bizottság értékelését.
A képzés harmadik szintjeként az idei tanévben a geoinformatikai karon már elindult a geoinformatikai doktori program.
A kar dékánja az intézmény székesfehérvári fejlesztéséről is tájékoztatta az újságírókat. Mint elmondta, tavaly avatták fel a Székesfehérváron a szükséges oktatási eszközökkel, berendezésekkel és a kollégium korszerűsítésével együtt, 850 millió forintos költséggel felújított oktatási épületet.
Következő fejlesztésként, az intézmény pákozdi telkén 440 millió forintos költséggel korszerű mérőtelep, valamint 30 férőhelyes szálláshely létesítését tervezik, a székesfehérvári főépületben pedig a permanens geodéziai GPS-mérések kutatóállomását kívánják létrehozni.