A kormányprogram, az Új Magyarország Fejlesztési Terv, illetve annak operatív programjai - a Társadalmi megújulás (TÁMOP), a Társadalmi infrastruktúra (TIOP) -, illetve az Államreform Bizottság által elfogadott szak- és felnőttképzési reformok alapján módosult a szakképzéssel összefüggő törvényi szabályozás - emlékeztetett Tóth Annamária.
Ez teremtette meg a lehetőséget az új típusú térségi integrált szakképző központok (TISZK) kialakítására, a jogszabályi változások ugyanis lehetővé teszik, hogy elválaszthatók legyenek egymástól az általános műveltséget megalapozó évfolyamok, valamint a szakképzési évfolyamok képzésének szervezési feladatai.
A Sajó mentén létrejövő Tiszk működtetésére megalakuló szakképzés-szervezési társulás tagjai a megyei önkormányzat mellett az edelényi önkormányzat, valamint Ózd önkormányzata egy-egy intézményével, míg a Zempléni Tiszk működtetésére megalakuló szakképzés-szervezési társulás tagjai a megyei önkormányzat mellett Encs, Sárospatak, Sátoraljaújhely és Szerencs önkormányzata egy-egy intézménnyel.
A társulások összességében 400 millió forint pályázati pénzre pályázhatnak, amelyet egyebek mellett szakképzésre fordíthatnak.