Tavaly év végén Sencsen már bevezette a tilalmat, ám a vásárlók és az üzletüket féltő boltosok egy emberként hördültek fel az intézkedésre, mondván a kormány ne velük fizettesse meg a környezetvédelem árát.
A kabinet azt tanácsolja, hogy a vásárlók térjenek vissza a vászonszatyrokhoz, és inkább kosárban vigyék haza a zöldséget és gyümölcsöt.
Júniustól nemcsak fizetős lesz a szatyor, hanem egyúttal a 0,025 mm vastagságú műanyagból készülő szatyrok gyártása is tilalom alá esik. A többi műanyagtáska forgalmát súlyosbított adóterhekkel kívánják visszaszorítani, ugyanakkor az újrafelhasználható termékek támogatásával ösztönzik a környezettudatos termelést.
A kínaiak naponta mintegy 3 milliárd műanyag szatyrot használnak el. Az országban évente 5 millió tonna kőolajat dolgoznak fel kifejezetten műanyag csomagolóanyagok készítésére - állította honlapján a China Trade News.
A szatyorforradalommal az ázsiai szuperhatalom egy sor olyan országhoz csatlakozik, amelyek Írországtól Ugandáig vagy a Dél-afrikai Köztársaságig az ultravékony környezetszennyező zacskók visszaszorítását tűzték ki célul.