Szeged biztonságos
Jelentősen javult Szeged közbiztonsága az utóbbi egy évtizedben - közölte Botka László (MSZP) polgármester pénteken a Tisza-parti városban, az igazságügyi és rendészeti miniszterrel folytatott megbeszélést követő sajtótájékoztatón.
2008. január 11. péntek 17:50 - Hírextra
Korábban a város bűnügyileg az ország legfertőzöttebbjei közé tartozott, de mára a biztonságosabb települések közé került - mondta el Botka László a Takács Albertnek tett Csongrád megyei és szegedi rendőrségi jelentéseket követően.
A polgármester hozzátette: kihasználva a lehetőséget ismét kérte a miniszer közbenjárását, hogy kerüljön sor a Szeged Városi és a Csongrád Megyei Bíróság Széchenyi téri épületének teljes felújítására, mely most már létszükséglet. Az elmúlt négy évben ugyanis Czene Klárával, a megyei bíróság elnökével közösen már minden évben levélben jelezték ezt az igényüket. Most viszont már elkerülhetetlen a beruházás, amire legalább egy céldátumot szeretnének kapni - jegyezte meg.
Takács Albert a sajtótájékoztatón elmondta: a város polgármesterével beszélgettek önkormányzati kérdésekről is. Így az önkormányzatokat érintő adóztatási feladatoktól, az önkormányzati személyzeti politikáról és az önkormányzatok feladatairól is.
A rendészeti miniszter beszélt a gyülekezési törvényről is. Mint Takács Albert kifejtette: tervez változtatást a törvényben, de ennek módosítására csak akkor van esély, ha a politikai pártok közt konszenzus van, a törvény ugyanis kétharmados.
A módosítási javaslatok során több kérdés is foglalkoztatja: például a gyülekezés időtartama, az, hogy egy bejelentés alapján meddig lehet gyülekezni, lehet-e akár öt évre előre bejelenteni egy eseményt, ugyanazon a helyen lehet-e demonstráció és ellendemonstráció, mikor békés és mikor békétlen egy gyülekezet, vagy vannak-e olyan helyek, ahol nem lehetne engedélyezni a gyülekezést.
A miniszter hozzátette: ha a köztársasági elnök is úgy ítéli meg, hogy támogatja a törvény módosítását, akkor ez "erősíthetné a küzdelmet".
Forrás: MTI