A vizsgálat feltárta, hogy a brit háztartások által megvett, ám végül kukába hajított élelmiszerek mennyisége éves átlagban eléri a 6,7 millió tonnát.
Ez azt jelenti, hogy a szupermarketekből hazavitt minden három zacskónyi élelemből egy teljes egészében a szemétben végzi.
Ezzel az ennivalótömeggel minden évben nyolcszor lehetne színültig megtölteni a Wembley-stadiont, ráadásul a kidobott élelmiszerek zömének semmi baja, minden további nélkül megehető lenne.
A feltárt leggyakoribb okok között szerepel, hogy a fogyasztók túl nagy adagokat vásárolnak, és a megkezdett, de be nem fejezett dobozok hátramaradt tartalmát már nincs gusztusuk megenni, inkább eldobják.
A The Daily Telegraph által ismertetett adatok szerint csak a mostani karácsonyi szezonban 230 ezer tonnányi - mintegy 275 millió font (93 milliárd forint) értékű - étel került a szemétbe.
A szakértők kiszámították azt is, hogy a kidobott ételek gyártásához, csomagolásához és szállításához használt energia évente 15 millió tonna széndioxid-kibocsátással jár; ha ezt sikerülne megtakarítani, az annyit jelentene, mintha a Nagy-Britanniában futó összes gépjármű 20 százalékát leállítanák.
Kérdéses egyébként, hogy ez a pazarlás meddig tart, mivel a brit statisztikai hivatal épp most közölt kimutatása szerint minden korábbinál gyorsabban drágulnak az élelmiszerek Nagy-Britanniában. Az adatok szerint az elmúlt évben 12 százalékkal - a teljes inflációnak csaknem a hatszorosával - emelkedett a brit fogyasztók által tipikusan vásárolt élelmiszerek kosarának kiskereskedelmi ára.
A hús különösen gyorsan drágul: csak decemberben 3,7 százalékkal emelkedett a hústermékek ára az előző hóról.