Ennek során Farrow és társai egy, az olimpiai fáklya stafétájához hasonló utazás során olyan helyszíneken "váltanak", amelyek egykor népirtást éltek át. Eddig Csádot, Ruandát, Örményországot, Németországot és Boszniát keresték fel. Kambodzsában a fáklyaátadást a hírhedt Tuol Sleng börtönben akarták végrehajtani, ott, ahol ezreket kínoztak halálra a Pol Pot-rezsim rémuralma idején, 1975 és 1979 között. A helyi szervek azonban nem engedték, hogy e jelképes cselekedettel akár csak utaljanak a pekingi olimpiai játékokra, illetve arra, hogy a jelenlegi szudáni rezsimet, a dárfúri tragédia fő felelősét, a kínai kormány aktívan támogatja.
A csoport másképpen közelíti meg a kérdést: szóvivője szerint sokkal inkább arra szeretnék felszólítani Pekinget, hogy mint Kartúm legfőbb politikai és gazdasági partnere, használja fel különleges befolyását a dárfúri állapotok békés rendezésére.
Dárfúrban az elmúlt 5 év alatt legalább 200 ezren haltak meg a harcokban és a nélkülözésekben, hatmilliós lakosságából 2,2 millióan váltak földönfutóvá a különböző nemzetközi szervezetek szerint Kartúm vitatja ezeket a számadatokat. Kína a szudáni olaj egyik legfőbb vásárlója.