A program keretében a KRF a többi között személyi segítők foglalkoztatásával, speciális jegyzetekkel, a halláskárosultak számára diktafonok, a látássérülteknek nagyméretű képernyők, braille írásos billentyűzetek és nyomtatók, felolvasó programok biztosításával támogatja a mozgás-, hallás-, vagy látássérült diákokat - közölte Ocela Tibor.
Ugyanakkor a fogyatékossághoz igazodó felkészítést és vizsgáztatást is működtetnek a jövőben, sőt szükség esetén nyelvvizsgamentességet is kaphat a sérült diák - tette hozzá.
A referens elmondta, hogy épületrekonstrukció keretében megvalósult a fizikai akadálymentesítés is. Több liftet és rámpát, valamint speciális mosdókat és előadótermeket alakítottak ki, míg a Károly Róbert Főiskolához tartozó diákhotel szobái ideális lakhelyet biztosítanak a fogyatékkal élő hallgatóknak.
A kisgyermeküket nevelő hallgatók úgynevezett baba-mama szobát vehetnek igénybe, illetve szükség esetén a gyermekfelügyelet is megoldható - ismertette a program főbb elemeit a szóvivő.
Mindennek kapcsán emlékeztetett arra: a felsőoktatási esélyegyenlőségről szóló kormányrendelet csupán azt szabályozza, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű és fogyatékossággal élő felvételizők többletpontokra számíthatnak.
A felvételt követően azonban a felsőoktatási intézmények saját maguk felelősek az esélyegyenlőség további biztosításáért. Vagyis az intézmények maguk dönthetik el, hogy mennyit áldoznak forrásaikból a pozitív megkülönböztetésre - mondta Ocela Tibor.