Az összevonásokat követően immár a fejlesztések kerültek előtérbe, így Gyulán a központi iskola területén egy új inkubátorházat kívánnak építeni, valamint felújítják a kollégiumot, továbbá a főépületet alkalmassá kívánják tenni a térségi integrált szakképző központ feladatainak ellátására.
A megye ezzel kapcsolatban három pályázatot is benyújtott, illetve napokon belül benyújt az unió által is támogatott pénzügyi alapokra, és abban bízik, hogy összességében megnyerheti a beruházás költségeinek a felét.
A megyei önkormányzat korábban már döntött arról, hogy biztosítja a fejlesztéshez szükséges önrészt. Erre alapot teremtett az önkormányzat által jegyzett több milliárd forintos kötvény.
Domokos László kiemelte: az inkubátorházba olyan vállalkozók fognak betelepülni, akik egyrészt megfelelnek a piaci kihívásoknak, másfelől a szakképzés során gyakorlati képzési feladatokat is el fognak látni.
Zámbó András, az iskola igazgatója hozzátette: az új inkubátorház a tervek szerint 1.600 négyzetméteres lesz, s abban többek között az asztalos, és fémipari szakmákban szerezhetnek korszerű és piacképes gyakorlati ismereteket a diákok.