A közlés szerint a Titanic a világ egyik legnépszerűbb tárlata lett, 1991 óta a világ 18 országában 16 millió látogatót vonzott.
A látogatottság Magyarországon is óriási volt: 2007. szeptember 1. és 2008. február 5. között majdnem 300 ezren váltottak belépőt a "páratlan időutazásra"; az utolsó hétre is elővételben elkeltek a jegyek - közölték a szervezők.
A Millenáris Fogadóban berendezett tárlatot eredetileg három hónaposra tervezte a szervező ShowTime Budapest és az RTL Klub, de a hatalmas érdeklődés láttán még két hónappal meghosszabbították.
Az Eredeti leletek - igaz történetek című, csaknem ezer négyzetméteren berendezett tárlat korának legnagyobb óceánjárójáról szólt, amely első útján, 1912. április 14-én jéghegynek ütközött és elsüllyedt.
A Titanic katasztrófája 1517 áldozatot követelt. A 4 ezer méter mélyen nyugvó roncs helyét 1985-ben fedezte fel Robert Ballard expedíciója. A tárgyakat több éves munka eredményeként hozták a felszínre. Ezek közül háromszázat vonultatott fel a tárlat.
A kiállítás bemutatta a Titanic megépítését a tervezéstől a vízre bocsátásáig, továbbá a roncs felderítésére szerveződött expedíciót, a leletek felhozatalát és konzerválását.
A látogatók megtekinthettek a hajóról származó tárgyakat: étkészleteket, üvegeket, edényeket, láthatták a rekonstruált luxuslakosztályt és a harmadosztályon utazók puritán kabinját is.
A szervezők nemcsak tartalmában, hanem kivitelezésében is páratlannak nevezték a tárlatot, utalva arra: Magyarországon először hívtak segítségül modern, amerikai kiállításrendező módszereket.