A kiállításon megjelenő tárgyak és festmények az elmúlt évek, utazások összegzéseként jöttek létre, személyre szabott, egyedi tervezéssel.
"Iparművészeti munkáim kiindulópontját mindig festményeim adják. Az ott megfogalmazott gondolat áttétele +alkalmazott műfajra+. Ettől egyediek, egyszeriek és megismételhetetlenek, ugyanakkor használhatóak is egyben" - vallja a művész.
Kígyós Borbála rámutatott arra, hogy a létrejött tárgyak festőisége mindig megmarad, s mivel a festészet felé komolyan Japánban fordult, ahol a kimonófestés mellett a hagyományos kalligráfiai technikákat is elsajátította, ezért festészeti gondolkodása, s tárgyformálása alapvetően különbözik az európaitól.
"Alapul az indiai kézzel szőtt hernyóselymet választom általában, mert faktúrájánál fogva az anyag sajátos, izgalmas és kedves plaszticitást ad. Esendő és sokszínű, mint amilyenek mi vagyunk - a göböktől, a vastagabb-vékonyabb szálak játékától olyan emberivé és játékossá válik. Igyekszem olyan tárgyak és belső terek létrehozására, amik mosolyt, derűt, harmóniát váltanak ki szemlélőjükből és a velük együtt élőkből" - írta a festőművész, március 6-ig megtekinthető kiállítását ajánlva.
Kígyós Borbála a pécsi Művészeti Szabadiskolában és a Janus Pannonius Tudományegyetemen, valamint Japánban tanult. Textiltervezőként dolgozott Tokióban és New Yorkban, Hollóházán pedig porcelán kollekciókat hozott létre. Munkáit kiállították az ország több településén, továbbá Japánban és az Egyesült Államok több városában is. Műveit több közgyűjtemény őrzi, így például a kiotói Design Museum, New Orleansban a Jewish Community Center, Budapesten pedig az Ernst Múzeum.