Az előadást szervező Live Nation Hungary MTI-hez eljuttatott sajtóanyagából kiderül: az álom, a művészet, az akrobatika, a technika, a fény és a zene egysége révén születik a produkció. A hatást jelentős mértékben fokozza a kitűnő zene.
A montreali székhelyű társulat, amelyet Guy Laliberté és Daniel Gauthier 1984-ben alapított, több mint 3000 alkalmazottat foglalkoztat. Előző produkcióját, az Allegriát Európa és az amerikai kontinens legimpozánsabb színházaiban, rendezvényhelyszínein mutatták be óriási sikerrel.
Az előadások zenéje nem hasonlít a hagyományos cirkuszi előadások kísérőzenéjéhez - világzene, experimentális zene, pop, new age, new wave ötvözetéből alakul ki. René Dupéré Allegria című dalára írt magyar szöveget Geszti Péter, amelyet Oláh Ibolya adott elő Magyarország címmel.
Michel Lemieux és Victor Pilon alkotópáros ötletei és rendezése alapján született a Delirium, amely 62 művész munkája nyomán valósul meg, technikai bravúrok segítségével (6 zenész, 12 táncos, 6 énekes, 9 akrobata és 3 színész veszi birtokba egyszerre a színpadot.)
A Cirque du Soleil sátrakban 6 világkörüli turnét bonyolított le, s öt állandó, különféle témájú színházi előadást mutatott be. Fellépett februárban Los Angelesben, a Grammy-gálán is. Egyes előadásainak bevételét a cirkusz iskolája kapja, a fiatalok esélyeinek javítására. A fellépőruhákat, kiegészítőket, eszközöket Montrealban, a város különösen szegény negyedében készíttetnek.
A Delirium mellett a Saltimbanco előadását tervezték át vizuálisan és technikailag, hogy nagy termekben, sportcsarnokban adhassák elő. Az új előadásokon a korábbiakhoz képest több technikai változtatást hajtanak végre. Az új vetítőrendszer révén nemcsak a kép minősége lesz jobb, de kisebb helyet foglal el, így a közönség jobban láthatja a műsort.
A társulatnak két magyar tagja is van: Újvári Milán artista és Vörös Roland, aki a technikai stáb tagja - tudta meg az MTI.