Horváth Ágnes szerint az igenek győzelmével az orvosi rendelőkben újra megnőnének a tömegek és visszatérne a heti és havi gyógyszerfelírás gyakorlata.
A vizitdíj esetleges eltörlését követő újraszabályozás kapcsán problémaként említette, hogyan vegyék el a házi gyermekorvosoktól a nekik járó kompenzációt, vagy mi legyen a kórházi étkeztetéssel, amelynek javítására ezekből a bevételekből 8 milliárd forintot fordítottak.
Az egészségügyi miniszter azt is elmondta, hogy a vizitdíjból éves szinten körülbelül 20-22 milliárd forint bevétel származik, az indokolatlan gyógyszerfelírás és az indokolatlan orvos-beteg találkozók számának csökkenése pedig további 40 milliárd forint megtakarítást hozott.
Magyar Bálint, az SZDSZ oktatási szakpolitikusa a rendezvényen arról beszélt, hogy a tandíj eltörlése 20 milliárd forintot venne el a felsőoktatástól. Az államtitkár szerint a tandíjnak hatnia kellene a felsőoktatás minőségére és ki kellene alakulnia egy olyan kultúrának, ahol a diákok megrendelőnek érzik magukat.
A tandíj bevezetése kapcsán Magyar Bálint megemlítette, hogy a kormány havi 10 ezer forinttal emelte fel a diákhitel összegét, így a hallgatók ebből ki tudják fizetni a hozzájárulást.