Az összegzés szerint a québeci Denis Chouinardnak már első filmje, a Lopakodók (Clandestins) is több díjat nyert, de második munkája, a Szurokangyal (L'Ange de goudron) révén még ismertebb lett. Oldozz fel című alkotásával számos elismerésben részesült egyebek mellett a halifaxi Atlantic Filmfesztiválon, a sanghaji és a tiburoni nemzetközi seregszemlén, valamint a brüsszeli, a római és az ourens-i független filmfesztiválon.
Az Oldozz fel három különböző életkorú nőt mutat be, akiket a családi köteléken túl összeköt egy tragikus múltbéli esemény is, amely tíz évvel korábban gyökeresen megváltoztatta az életüket.
Egy olyan történet, amely bármelyik név nélküli, unalmas kisvárosban megtörténhet a világon, ahol amúgy soha nem történik semmi. Annie sokévi börtönbüntetés után visszatér családjához, megpróbálja visszaszerezni lányait az anyjától, aki távollétében nevelte a gyerekeket - írta a filmről Papp Tamás.
A frankofón filméjszakán az Oldozz fel mellett vetítik még a svájci Denis Rabaglia Csak semmi pánik! (Pas de panique) című filmjét, a román Cristian Nemescu Kaliforniai álom (California Dreamin) című munkáját, a francia Patrice Leconte A legjobb barátom (Mon meilleur ami) című rendezését, valamint a belga Dominique Standaert Hop című alkotását.
A március 5-én kezdődött és 20-ig tartó Frankofónia Ünnepén számos kiállítás, irodalmi program, gasztronómiai bemutató, valamint mozimaraton és számos más érdekes program várja a közönséget Budapesten és több vidéki nagyvárosban. A programsorozathoz az idén Franciaország mellett tíz ország - Belgium, Kanada, Magyarország, Madagaszkár, Marokkó, Románia, Szlovénia, Svájc, Tunézia és Vietnám - diplomáciai képviselete csatlakozott.