A Katona József Színház Jászai Mari-díjas színművésze kiemelte: nem bánja, hogy sokszor találta meg az indoklásban említett szerepkör. "Magam sem tudom, miért alakult így, talán belém láttak egy olyan tudást, ami segített ezeket a karaktereket megformálni. De cseppet sem bánom, sokkal jobb, mint királynőket játszani" - fogalmazott Szirtes Ági.
Mint mondta, nagyon meghatódott, mikor az elismerésről értesült, nagy boldogságot jelent számára, hogy ő is megkapta a Kossuth-díjat.
Szirtes Ági eddigi pályájára visszatekintve megjegyezte: számtalan színházi és filmszerepe közül Irinát (Csehov: Három nővér), a Lánykát (Roberto Zucco: A lányka), a kancát (Tasnádi: Közellenség) és Gretét (Schwab: Elnöknők) érzi legközelebb a szívéhez.
Szirtes Ági 1978-ban végezte el a Színház- és Filmművészeti főiskolát. Először Kecskeméten, majd a Nemzeti Színházban játszott, 1983-tól a Katona József Színház tagja. Karakterszerepeket formál meg, nagy erővel, hitelesen. Számos filmben (Egy erkölcsös éjszaka, Csillagszemű, Falfúró, Roncsfilm, Portugál) filmben és tv-játékban szerepelt. Édesapja, Szirtes Ádám írásaiból könyvet adott közre Életünk - életem címmel.
Munkásságát 1988-ban Jászai Mari-díjjal, 1993-ban Erzsébet-díjjal, 2000-ben érdemes művész címmel ismerték el. Színházi és filmes szerepeiért egyaránt számos fesztiváldíjat kapott.