Az országgyűlési képviselő elmondta: a pályázattal eddig három alprogramot támogattak: a gépészet és a külső-belső hőszigetelés felújítását, valamint a nyílászárók cseréjét. Idén újdonság, hogy már a biotermikus- és a napenergia felhasználására, valamint biomasszák felhasználására is van lehetőség. Mint mondta, ezzel egy új piacot is tudnak teremteni, és el tudják terjeszteni a korszerű technológiákat.
A politikus ismertetése szerint a február elsején megjelent kiírás a pályázók körében és a támogatható tevékenységek körében is változást hozott. Kétlépcsős a pályázat, ha azt az önkormányzat is támogatja, és egylépcsős, ha az önkormányzat nem ír ki pályázatot, vagy ha a társasház, vagy a lakásszövetkezet nem kíván részt venni az önkormányzat által kiírt pályázaton.
Az igényelhető állami támogatás mértéke továbbra is a támogatás szempontjából elismerhető bekerülési költség maximum egyharmada, de lakásonként - az eddigi 400 ezer forint helyett -500 ezer forint lehet.
Közölte, hogy a panelprogramhoz kapcsolódik az úgynevezett ökoprogram is, ennek során a lakások fűtésszabályozásáról, egyéni méréséről, valamint a korszerűtlen csőhálózat átalakításáról van szó. Ezeknél az igényelt állami támogatás mértéke a bekerülési költség maximum 35 százaléka, lakásonként 54 ezer forint.
A képviselő kiemelte, hogy változatlanul igényelni lehet a Panel Plusz hitelprogramot, azaz az önerővel nem rendelkező lakóközösségek és önkormányzatok 15 éves futamidőre államilag támogatott 5-6 százalékos kamat mellett igényelhetnek hitelt.
Kákay Endre ismertetése szerint az országban összesen 800 ezer panelépület található, amelyből az elmúlt hat év során 190 ezret újítottak fel a panelprogram segítségével.