Tizenöt képzőművész több mint kéttucat alkotását - festményeket, grafikákat, kerámiákat, kisplasztikákat és érméket - kínálta föl a jótékony célra. A műalkotások értékesítéséből befolyó összeget teljes egészében a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány kapja.
A műalkotások azonban nem kerülnek azonnal a jótékony célra adakozók otthonába, április közepéig még megtekinthetők a Démász Zrt. székházában, a D-Galériában.
Szegeden 1992 óta működik alapítványi formában az életveszélyben lévő újszülöttek, koraszülöttek mentése. A hazai kilenc újszülöttmentő centrum közül a második legnagyobb a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat Alapítvány, amely évente mintegy 1300 gyereket lát el Csongrád, Békés, Bács-Kiskun megyében, valamint Jász-Nagykun-Szolnok megye déli részén.
Az alapítványt vezető Pintér Sándor professzor elmondta: az élet első perceiben, óráiban történő mentés elmaradása az újszülött, koraszülött életkilátásait és a későbbi életminőségét döntően meghatározza. A szállítás során megkezdett életmentés - oxigénadás, lélegeztetés, a szívműködés biztosítása - jelentős mértékben javítja az újszülöttek életkilátásait.
Az alapítvány számára nagyon fontos a civil szféra a támogatása, hiszen az állami források a működési költségeket sem fedezik, műszerbeszerzésre csak külső segítséggel nyílik lehetőségük - hangsúlyozta a professzor.