A Fidesz egészségügyi szakpolitikusa a kórháznál tartott sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: "A HospInvest nem csak saját erejéből terjeszkedik. Született a parlamentben egy törvény, amely különleges lehetőséget biztosított a HospInvest számára, hogy megszerezzen jó néhány intézményt. És milyen furcsa, hogy a HospInvest az egyetlen szocialista vezetésű megyében tud gyakorlatilag minden intézményt megszerezni. Alapos a gyanú, hogy ez nem megy másként, csak kormánypárti támogatással."
Pesti Imre kérdésre hozzátette: a parlamenti többség késő ősszel fogadott el egy törvényt, amellyel lehetőséget nyújtottak az önkormányzatoknak arra, hogy pályáztatás nélkül is működtetésbe adhassák a kórházaikat.
Ezt a törvényt később többen megkifogásolták, a Fidesz pedig nagy valószínűséggel Alkotmánybírósághoz fordul a törvény tarthatatlansága miatt - mondta.
Pesti Imre elmondta: Kiskunhalason, Hatvanban, Gyöngyösön és Kazincbarcikán működtet kórházat a HospInvest, és "működését mindenütt botrányok kísérik", a magánbefektető sehol nem javította az egészségügyi ellátást.
A Heves Megyei Közgyűlés március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest Zrt. működteti a Heves Megyei Markhot Ferenc Kórházat. A tenderre a Debreceni Egyetem is pályázott, és ajánlatot adott be a jobboldali vezetésű egri városi önkormányzat.
A Fidesz az egri ajánlatot támogatta, és amióta a HospInvest nyert, minden lehetséges fórumon megtámadta a döntést.
Demeter Ervin, a Fidesz országgyűlési képviselője arra a kérdésre, hogy visszafordíthatónak látja-e a folyamatot, azt válaszolta, a szerződés és a döntés jogszerűségét egyaránt vizsgálják a hatóságok.
Ha a közigazgatási hivatal azt állapítja meg, hogy nem jogszerűen döntött a közgyűlés, akkor új eljárásra kötelezi a testületet, a HospInvesttel kötött szerződés pedig semmissé válik - tette hozzá.