Atombomba után is van élővilág
A Bikini Atoll három szigetét tarolta le a Bravo hidrogénbomba 1954-ben, mely még a 200 kilométerre lévő szigeteket is megrázta. Az ökológusok, akik lemerültek, hogy megvizsgálják a korallzátonyt, kihalt terület helyett egészséges ökoszisztémát találtak o
2008. április 15. kedd 14:17 - Hírextra
Zoe Richards ausztrál kutató és csapata 183 korallfaj virágzó ökoszisztémáját találta ott, ezek némelyike 8 métere magas volt. Becsléseik szerint, a fajok diverzitása a bomba tesztelése előtt ott jelen lévő fajok körülbelül 65 százalékát reprezentálja. Az ökológusok szerint, a közeli Rongelap Atoll veti el a magvakat a Bikini Atollon, és az emberi tényező hiánya segíti annak regenerációját.
"Az alkalmankénti, illegális cápa, tonhal, vagy Napóleonhal halászatot leszámítva a zátony teljesen zavartalanul fejlődik" - mondja Maria Beger kutató. "Nagyon kevés a helyi lakosok és a hajóroncsok után kutató búvárok száma".
Beger egy Geiger-számlálót is vitt magával merülése során, elmondása szerint a háttérsugárzás szintje hasonló volt az ausztrál városokéhoz. ugyanez azonban nem mondható el a szigeteken növekvő kókuszpálmákról.
Forrás: hirado.hu/New Scientist