Többek között a két ország busz- és vonatmenetrendjének összehangolását tűzték ki célul, mert az utóbbi időszakban érezhetően megnőtt a személyforgalom az érintett szlovák-magyar határtérségekben, a magyarok közül pedig egyre többen vállalnak munkát szlovák városokban.
A bizottság megállapította: az Öreg-Duna és környéke, a Szigetköz-Csallóköz természeti értékei, műemlékei Európa jelentős turisztikai célpontjai lehetnek.
A bizottság azt is támogatta, hogy a hagyományos pozsonyi koronázó ünnepségek megrendezésében Sopron is vállaljon részt.
Ugyancsak mindkét fél szorgalmazta a Szent Márton zarándokút megvalósítását, amely Franciaországból a pozsonyi Szent Márton koronázó székesegyházig vezetne - áll a közleményben.
Mint írták, a vegyes bizottság foglalkozott a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat, illetve a pozsonyi, a nagyszombati, valamint a nyitrai kerületi önkormányzatok kapcsolatával, valamint Győr szlovák partnerkapcsolataival is. Napirenden szerepelt ezen kívül a Nyugat-dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal és a szlovák közigazgatási szervek közötti egyeztetés feltételeinek megteremtése is.
Az ÖTM közleménye rámutatott: a magyar fél szeretné elérni, hogy a Szlovákiában tervezett határ közeli nagyberuházásokról kellő időben kapjanak információt és véleményezési lehetőséget.