Segítség, fáj a fejem!
Miért fáj a fejem, ha csokit eszem, vagy copfba fogom a hajamA fejfájás típusait két nagy csoportba oszthatjuk. Az elsőbe azok tartoznak, amelyek könnyedén kezelhetőek és nem olyan erősek, mint a kóros fejfájás, vagyis a migrénes. Az utóbbit sajnos nem kö
2008. április 24. csütörtök 20:35 - Hírextra
Keveset tudunk a migrénes fejfájás kialakulásának okairól. Bárkinél, bármikor előjöhet, viszont arra már rájöttek az orvosok, hogy a hajlam örökölhető – mondta Dr. Áfra Judit főorvos.
A migrénes roham egyoldali lüktető fejfájással, hányigerrel, hányással és gyakori látászavarral jár, de az arc viszketése és zsibbadása is előfordulhat.
- A migrénesek egyharmada a rohamok ideje alatt képtelen dolgozni, mert annyira fáj a feje. Az erős szúró fájdalmakat a betegek nem tudják kontrollálni – leszámítva azokat az eseteket, ha elkerüli a kiváltó ételeket vagy egyéb anyagokat.
Számtalan különböző kiváltó oka lehet, és ha ezeket felismerjük, illetve elkerüljük, a fejfájás gyakoriság csökkenthető.
- A leggyakoribb kiváltó tényezők egyike a stresszes életmód. Azonban egyes szagok, a lányoknál pedig a menstruációs időszakok, vagy az időjárási frontok, esetleg az éhség is előhozhatják az elviselhetetlen rohamot.
Ezek mellett még bizonyos ételek is előhozhatnak migrénes rohamot. Például: a csokoládé, a joghurt, az érett sajt, a tartósított hús, néhány gyümölcs, az alkohol és a vörösbor is.
- Kerüljük a szoros copfokat és sapkákat, mert ha lófarokba fogjuk össze a hajunkat, vagy a szűk sapkát húzunk a fejünkre, netán fejpántot, akkor azok is éppúgy előidézhetik a migrénes fájdalmakat, mint a stressz.
Forrás: netbulvar.hu