Gyűjtői körökben már elismert hét művész, - Kovács Buddha Tamás, Stark Attila, Bálint Ferenc, Pintér Gábor, Konrád Áron, Bagos Zsili Bertalan, és Tábori András - huszonkét festménye szerepel a jótékonysági kiállításon. Ezt az anyagot egészíti ki az értelmileg sérült gyerekeket foglalkoztató Bárka Alapítvány öt gyerek által festett képe.
A galéria a május 7-ig eladott művekért befolyt összeg 50 százalékával a Kézenfogva Alapítvány Fogadd el, fogadj el elnevezésű országos közvélemény formáló kampányát segíti. A legolcsóbb kép 39 ezer, a legdrágább 390 ezer forintos áron vásárolható meg - tájékoztatta az MTI-t Mezei Tamás galériavezető.
A street art a New Yorki gettóban született, az illegalitásban formálódott utcafestészet mára már bevonult a galériákba, múzeumokba. S felfedezték a műgyűjtők is, miután művelői a falakról vászonra és más hordozóeszközökre tették át erőteljes, szuggesztív alkotásaikat. Az egy éve alakult Stereo Gallery már túl van több sikeres kiállításon és egy árverésen is.
A galéria művészei a legfiatalabb korosztályból kerülnek ki, akik táblaképeken valósítják meg az utcák művészetét. Maguk pedig művészeti egyetemek hallgatói. A street arton kívül a stencil, a sticker collage és a művészi graffiti kialakuló irányzata is helyet kap a belvárosi műkereskedésben. S meglehetősen széles a műfaj hazai gyűjtőinek köre is.