Kérdésre válaszolva elmondta: elképzelhetőnek tartja, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak a jövőben meglennének azok a jogosítványai, hogy szelektáljon a szolgáltatók között.
Székely Tamás hozzátette: a kormány szerdán nem foglalkozott az egészségbiztosítási törvénnyel, azonban - mint mondta - a kormányfő szerint fel kell gyorsítani azt a munkát, ami a jelenlegi biztosítási törvény sorsát eldönti.
"Úgy gondolom, hogy hamarosan megfogalmazzuk azt az elképzelést, amelyet a kormány elé tudunk vinni" - fogalmazott a tárcavezető.
Az egészségügyi miniszter beszámolt arról is, hogy a teljesítményvolumen-korlát (tvk) rendszerét is felülvizsgálni tervezik, próbaszámítások folynak, hogy a tvk a feladattal és az ellátandó területtel legyen arányban. Úgy vélte, októberre ezzel a munkával is elkészülnek.
A jogszabályalkotásról szólva elmondta, hogy kiszámítható, megalapozott rendeletek kellenek, és hagyni kell időt az alkalmazásukra való felkészülésre. Véleménye szerint nem járható az az út, hogy egy-egy jogszabályra alkalmazására egy-két hét áll rendelkezésre.
Székely Tamás szorosabbra fűzné a beteg- és szakmai szervezetekkel az együttműködést, jobban bevonva őket az egyeztetésbe, csökkentené a szolgáltatók - beleértve a háziorvosokat is - adminisztrációs terheit, javítaná a népegészségügyi programokon belül a prevenciót és szorgalmazza minősített informatikai adatbázisok létrehozását.
Az alapellátásban dolgozók finanszírozásáról szólva közölte: 7,1 milliárd forint többletforrást kapnak többek között azért, mert ellenőrzik a jogviszonyt, vagy azért, meg az adott orvos több szakvizsgával rendelkezik. Ezenkívül az úgynevezett fix díjak is módosulnak attól függően, hogy egy orvos hány helyen rendel és mennyien tartoznak a praxisához.
A finanszírozási kormányrendeletet a következő kormányülésen terjeszti a kabinet elé Székely Tamás egészségügyi miniszter.