A legnagyobb berlini kórház, a Charité orvostörténeti múzeumában szeptember 14-ig látható a kiállítás, amely "Szex ég" címmel bemutatja Hirschfeld életútját és küzdelmét.
1897-ben egyik alapítója volt a Tudományos-Humanitárius Bizottság (WhK) nevű szervezetnek, amely először szállt síkra amellett, hogy a homoszexualitás nem kezelhető bűncselekményként és sürgette az erre vonatkozó cikk törlését a büntető törvénykönyvből.
Magnus Hirschfeld a szabadon választható művi terhességmegszakítás és a fogamzásgátlás érdekében is síkraszállt. 1930-ban, ahogy a légkör egyre fenyegetőbbé vált, Franciaországba emigrált és ott is halt meg 1935-ben.
1933. május 6-án a hitleri könyvégetések előjátékaként a nácik betörtek a szexológus irodáiba, amelyek a Spree folyó partján helyezkedtek el, könyvtárának több száz darabját elkobozták, majd a május 10-i könyvégetéseken máglyára vetették azokat.
A német homoszexuálisokat és leszbikusokat tömörítő LSVD szövetség közlése szerint a jövőben emlékmű állítását is tervezik a Spree partján Magnus Hirschfeld tiszteletére.