Sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy az ÁSZ ajánlásai és tapasztalatai alapján átfogó törvénymódosítások évek óta nem kerültek az Országgyűlés elé.
A kereszténydemokrata képviselő hiánypótlónak nevezte az intézmény által készített makrogazdasági elemzést, amelynek megállapításai "sajnálatosan bejöttek", mégsem vette figyelembe a kormányzat. Megjegyezte, így a költségvetési tervezés sem megalapozott.
Latorcai János szomorúnak nevezte az ÁSZ azon megállapítását, hogy az ismétlődő, évközi kormányzati struktúraváltások nem szolgálták a közpénzek felhasználásnak nyomon követhetőségét és átláthatóságát. Szerinte rontja az ország növekedési esélyeit, hogy az uniós források felhasználásának mértéke és üteme elmaradt a korábban tervezettől, szervezési és eljárástechnikai hibák miatt. Felhívta a figyelmet arra, hogy a jelentés alapján az önkormányzati rendszer egésze megérett egy valódi reformra, mert ott egyre nagyobb mértékben összpontosulnak a magyar államháztartás fiskális kockázatai. Úgy látta, jobban előkészített közpénzügyi reformra van szükség.
Gegesy Ferenc (SZDSZ) is színvonalasnak nevezte az ÁSZ munkáját és frakciója nevében támogatásáról biztosította a jelentés elfogadását. Kiemelte: nagyon fontos az a megállapítás, hogy a foglalkoztatási helyzet alakulásában a források eredményes hasznosulását a makrogazdasági mutatók nem igazolják vissza.
Arról is beszélt, hogy a jelentés szerint az ellátórendszerekre fordított kiadások 2007-ben is növekedtek és felgyorsult az önkormányzatok eladósodása. Mint mondta, egyetért azzal, hogy ezeken a területen reformokra van szükség, de ez már évek óta így van.