A 38 önkormányzati képviselő közül a szavazásnál 19-en igennel, 9-en nemmel voksoltak, 10-en pedig tartózkodtak.
A polgármester az ülés után tartott sajtótájékoztatóján elmondta: a képviselő-testület működőképességének helyreállításához készen állnak arra, hogy áttekintsék a bizottságok összetételét, mivel az ellenzék sérelmezi, hogy alulreprezentált.
Molnár Gyula azt is javasolta, hogy válasszák szét a politikát és a működőképességet, és azokról az előterjesztésekről, amelyekről lehetséges, szavazzanak.
A XI. kerületi Fidesz úgy értékelte a történteket, hogy a szocialista polgármester ismét bebizonyította: nem képes biztosítani az önkormányzat működőképességéhez szükséges többséget, ezért az ellenzéki képviselők felszólították a szocialista polgármestert: vagy biztosítsa a testületi többséget, vagy írjon ki időközi választásokat.
Az újbudai patthelyzet azután alakult ki, hogy április 12-én kilépett az SZDSZ-ből egy képviselő, és a függetlenek közé ült; Hajdu László az azóta eltelt két ülésen nem vett részt, csütörtökön azonban megjelent, de a napirend megszavazásakor tartózkodott.
A polgármester és Lakos Imre (SZDSZ) alpolgármester szerint Hajdu Lászlónak vissza kell adnia a mandátumát, és egyéni körzetében, Gazdagréten időközi képviselő-választást kell tartani. Hajdu László újságírói kérdésekre nem válaszolt, az ülés után azonnal távozott.
Az újbudai testületben az MSZP és az SZDSZ az önkormányzati választásokat követően úgy tudta a többségét biztosítani, hogy maga mellé állított egy MDF-es képviselőt, aki jelenleg az önkormányzat alpolgármestere. Ez a többség veszett el azzal, hogy az SZDSZ-ből kilépő Hajdu László a legutóbbi két alkalommal sem jelent meg a testület ülésén, csütörtökön pedig tartózkodott a napirend elfogadásától.
A képviselő-testületnek 14 MSZP-s, 4 SZDSZ-s, 1 MDF-es, 13 fideszes, 3 KDNP-s, 1 MIÉP-es és 2 független tagja van.