Ezért találkoztak a héten Nyikos Tivadarral, a magyar BMX válogatott szövetségi kapitányával a tatai edzőtáborban. A soproni sportember évek óta kapcsolatban áll a fejdelem rokonaival és támogatja őket álmaik megvalósításában.
II. Rákóczi Ferenc egyenes ágú leszármazottaival már két alkalommal is találkoztam Sopronban - nyilatkozta az MTI-nek Nyikos Tivadar. - A család a franciaországi Lyonban él. Jacqueline Alice Louise Rákóczi hercegnő és Michel Roland Rákóczi-Duchemin a fiúkkal, a királyjelölt Stephane Jean Michel Rákóczival kerestek meg engem a tatai edzőtáborban, ahol a magyar BMX válogatottat készítem fel a kínai világbajnokságra. Tárgyalásunkon úgy döntöttünk, hogy június elején Sopronban új pártot alakítunk Rákóczi Fejedelem Pártja a Szent Hazáért néven - mondta Nyikos Tivadar.
Michel Rákóczi azt is megerősítette, a családnak szándékában áll végleg letelepedni Magyarországon. Elmondta, a sors nem volt kegyes családjukhoz, hiszen háromszáz éves száműzetésben éltek. Franciaországban sem vállalhatták nevüket és a nagy francia forradalom alatt bujkálniuk kellett. A második világháború után nagyapját a kommunisták tartóztatták le.
A család először 1978-ban járt Magyarországon.
Megfordultak Sárospatakon, majd Kassán is. Keresték a régmúlt emlékeit, mert Jacqueline Rákóczi egy alkalommal azt álmodta, hogy a híres magyar fejdelem, II. Rákóczi Ferenc egyenes ágú leszármazottai. Visszatérve Franciaországba lázas kutatásokba kezdtek. Felkeresték a levéltárakat, míg Strasbourgban, az anyakönyvi hivatalban rátaláltak őseik dokumentumaira. A sikeren felbuzdulva, az egybegyűjtött régi levelek másolatait elküldték a párizsi magyar konzulátusra a hitelesítés céljából.
A napjainkban orvosként dolgozó apa és anya korábban Kanadában is eltöltött egy évtizedet, ezért megkaphatták a kanadai állampolgárságot is. Fiúk Stephane, azaz István építészmérnök. Ő a magyar trón várományosa. A királyság visszaállítása azonban nem könnyű feladat, már több év eltelt azóta, hogy ötletükkel először kerestek Magyarországon támogatókat és pártfogókat. Tudják, hogy a megkoronázás elsősorban alkotmányos akadályokba ütközik. Ügyüket azonban tudomásuk szerint sokan támogatják, így többek között a Szent Korona Társaság, a Magyarok Világszövetsége és a Trianon Társaság is.
Mindenesetre első lépésként, júniusban megalakítják a fent nevezett royalista pártot. A többi - mint mondják - már csupán a magyar népen múlik. Mármint hogy akarják-e királyuknak István herceget, aki egyelőre még csupán néhány magyar szót ismer.