Örömmel vállalta a "kísérleti nyúl" szerepét - ahogy ő fogalmazott -, abban a tudatban, hogy ha neki sikerül végre az adoptációs folyamaton végigküzdenie magát, könnyebbé válik az eljárás a példáját követők számára - nyilatkozta az I Am Because We Are című film sajtóértekezletén.
"Fájdalmas volt, nagy küzdelembe került, és nem értettem" - emlékezett a sztár, majd így folytatta: " Végül azonban rájöttem, hogy amikor egy nő természetes módon szül, iszonyú sokat szenved. Valami ilyesmin mentem én is keresztül, mikor a sajtó az ajtóm előtt állva vádolt meg emberrablással."
A 49 éves énekesnő 2006-óta neveli az immár kétesztendős David Bandát. A kisfiút Malawiból hozta magával, amikor egy jótékonysági programban vett részt az AIDS tizedelte országban.
A malawi legfelsőbb bíróság még nem döntött arról, hogy Madonna örökbe fogadhatja-e a gyereket. A helyi emberi jogi bizottság pedig kétségbe vonta, hogy egyáltalán legális lehet-e az örökbefogadás az ország törvényei és a nemzetközi jog alapján. Egyes kritikusai azzal vádolták meg a dívát, hogy egyszerűen megkerülte a malawi törvényhozást.
"Ez az örökbefogadás vezetett az adoptációs törvény megalkotásához Malawiban. Én vagyok a minta vagy példakép a jövendőbeli örökbefogadásokhoz" - ítélte meg saját szerepét Madonna. Az afrikai országban egymillióra becsülik az AIDS-árvák számát.
A dokumentumfilm, amit maga írt, rendezett és producerként is jegyzett, őszinte képet festett az ország reménytelen szegénységéről. A mozi Bill Clinton korábbi amerikai elnököt és Desmond Tutu dél-afrikai érseket is megszólaltatta és gyermekek, valamint AIDS-ben szenvedő szüleik sorsát követte.
A világsztár és kolléganője, Sharon Stone filmszínész csütörtök este egy AIDS-kutatásokat támogató alapítvány számára gyűjtöttek adományokat a fesztiválozó városban tartott közös jótékonysági partijukon.